top of page

- spawanie aluminium

- spawanie stali nierdzewnej

- spawanie żeliwa

- spawanie brązu

- spawanie stali kwasoodpornej

- spawanie stali zwykłej (węglowej i stopowej)

- spawanie naczep aut ciężarowych

- kowalstwo artystyczne

- spawania ram rowerowych i motocyklowych

- konstrukcje stalowe - balustrady i poręcze

- ogrodzenia i bramy

- kraty i barierki

- konstrukcje mocujące szyldy, reklamy, tablice informacyjne

- regeneracja części samochodowych, metalowych i aluminiowych

- elementy oringowania jachtów i łodzi

- regały, szafy, stoły oraz drzwi magazynowe i sklepowe

- usługi toczenia

- usługi frezowania

- usługi cięcia palnikiem acetylenowo-tlenowym

SPAWANIE TIG

 

Spawanie TIG jest metodą, która wytwarza łuk elektryczny przy pomocy wolframowej, nietopliwej elektrody. Cały proces spawania TIG odbywa się przy osłonie z gazu obojętnego, którym najczęściej jest argon bądź hel. Gaz ten ma na celu ochronę elektrody i spoiny przed utlenieniem. Spawanie TIG stosuje się najczęściej do spawania stali nierdzewnej oraz pozostałych stali wysokostopowych. Ponadto spawanie TIG stosuje się do spawania tytanu, miedzi, aluminium, niklu oraz innych stopów. Spawanie TIG bardzo często wykorzystywane jest do spawania rur oraz cienkich blach. Jest wykorzystywane nie tylko w przemyśle metalowym, ale również m.in.: w spożywczym, chemicznym, czy samochodowym.

Zalety spawania TIG:

  • wysoka jakość spoin

  • wysoka czystość spoin

  • możliwość spawania wielu różnych materiałów, w tym nawet bardzo cienkich blach

  • brak rozprysku metalu ciekłego

  • możliwość zautomatyzowania metody

 

SPAWANIE MIG

 

Spawanie MIG w przeciwieństwie do spawania TIG wykorzystuje elektrodę topliwą. Spawanie MIG polega, więc na łuku elektrycznego pomiędzy spawanym materiałem, a topliwą elektrodą, którą jest podawany w sposób ciągły drut. Cały proces spawania MIG odbywa się przy osłonie z gazu obojętnego tj. argon bądź hel. Spawanie MIG jest dziś najszerzej stosowaną metodą spawalniczą. Spawanie MIG jest najczęściej stosowane do spawania magnezy, miedzi, aluminium oraz innych metali nieżelaznych i ich stopów. Tę metodę spawania wykorzystuje się bardzo często w przemyśle ciężki oraz maszynowym, w branżach remontowych, a także konserwacyjnych.

Zalety spawania MIG:

  • bardzo wysoka wydajność spawania

  • możliwość spawania różnego typu materiałów

  • bardzo dobra jakość spoin

  • niskie koszta

  • możliwość zautomatyzowania metody

 

SPAWANIE ALUMINIUM

 

Nasza firma oferuje nie tylko spawanie konstrukcji metalowych, ale również i aluminium. Aluminium świetnie się nadaje do spawania i można je spawać różnymi metodami, jednak najczęściej wykorzystywane jest tutaj spawanie TIG oraz spawanie MIG. Spawanie aluminium jest dość proste, ale trzeba zwrócić szczególną uwagę na reakcję metalu z tlenem i powstający przez nią w szybkim tempie tlenek, który może spowodować wady spoiny. Przy spawaniu aluminium, więc usuwa się najpierw tlenek ze spajanych powierzchni, a dopiero później kończy się proces. Spawanie aluminium odbywa się przy osłonie z gazu obojętnego, czego wymaga zarówno metoda TIG jak i metoda MIG, jednak bierze się tu pod uwagę fakt, że aluminium jest podatne na wtrącenia w postaci tlenku glinu oraz wodoru i wybiera się gaz ochronny charakteryzujący się czystością w przypadku argonu i helu powyżej 99,5%.

Potrzebujesz profesjonalistów

501-594-802
ZADZWOŃ DO NAS
pokojwieslaw@gmail.com
bottom of page